post-title Centrum ve tvaru krystalů na Bořislavce otevírá

Centrum ve tvaru krystalů na Bořislavce otevírá

Centrum ve tvaru krystalů na Bořislavce otevírá

Centrum ve tvaru krystalů na Bořislavce otevírá

U stanice metra Bořislavka v Praze 6 se po dlouhých letech příprav a třech letech výstavby začne postupně otevírat kancelářské a obchodní centrum Bořislavka. Hodnota nového komplexu je 3,5 miliardy korun.

Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka dokončila svůj dosud největší realitní projekt. U Evropské ulice nad stanicí metra Bořislavka na konci dubna zkolaudovala administrativní a nákupní centrum Bořislavka. Nyní se centrum ve tvaru skleněných krystalů začne postupně otevírat.

„Krystaly na Bořislavce jsou naším dosud největším projektem a jsme na něj velmi hrdí. Jde totiž o hodnotnou soudobou architekturu, která urbanisticky dotváří tuto část Prahy 6. Příjemně rozvíjí občanskou vybavenost a nabízí skvělé pracovní a obchodní prostory,“ řekl Petr Pujman, generální ředitel realitní části KKCG.

Bořislavka se stane novou centrálou pro celou KKCG. Do kanceláří v Praze 6 se přestěhují i další firmy z koncernu, jako je Sazka nebo MND. Do dosavadního sídla KKCG na Vinohradské třídě se přestěhuje pobočka Komárkovy softwarové firmy Autocont. O využití současného sídla Sazky na pomezí Vysočan a Žižkova zatím rozhodnuto není.

Prostory v Bořislavce si pronajaly i další firmy. Na podzim se do tamních kanceláří má přesunout například leasingová společnost Volkswagen Financial Services, dříve známá jako Škofin. Díky všem uzavřeným kontraktům je administrativní část Bořislavky pronajatá do posledního místečka.

Retailová část areálu je pronajatá z 85 procent. Otevření obchodů se tam plánuje na dvě etapy. V první fázi se tam 4. června otevře například provozovna řetězce Lidl, DM drogerie nebo Knihy Dobrovský. Druhá etapa otevírání retailu na Bořislavce je naplánovaná na 1. září. První školní den se má otevřít například Datart, Fruitisimo nebo Pepco.

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka:

– 30 000 metrů čtverečních kanceláří

– 10 000 metrů čtverečních obchodů (celkem 60 provozoven)

– nájemci kanceláři: KKCG, KKCG REG, Sazka, SAZKA Group, MND, KKCG Technologies, Volkswagen Financial Services, Pražská vodohospodářská společnost, IGT Czech Republic, MM&C

– obchody otevřené od 4. června: Lidl, DM drogerie, TESCOMA, Grand Optical, KB, Fortuna, Exchange, AKM papírnictví, SAZKA Mobil, Knihy Dobrovský, Valmont, Tobacco, Deluxe Flowers, The Miners

– obchody otevřené od 1. září: Datart/ETA, Řeznictví MÚÚ, La Formageria, Klier, Original Barber Shop, YesBio, Fruitisimo, Pepco, SCANquilt, Orion, Euronails, Oresi, Osaka Sushi, Bikero

Zdroj: seznamzpravy.cz

Napsat komentář