post-title Značení zastávek v Praze v novém designu na více místech

Značení zastávek v Praze v novém designu na více místech

Značení zastávek v Praze v novém designu na více místech

Značení zastávek v Praze v novém designu na více místech

Po metru Palmovka a Palackého náměstí se orientační prvky v novém designu objeví i na dalších místech hromadné dopravy. Pražští radní schválili sedmnáct milionů korun pro organizaci ROPID, která je pořídí a nechá umístit. Lidé se pak budou moci k jejich funkčnosti vyjádřit.

„V rámci pilotních projektů se budeme ptát uživatelů, jak jim navigace vyhovuje“
První informační cedule a panely projektu Čitelná Praha už testují v polovině metra Palmovka, na Palackého náměstí, nádraží Klánovice a na vybraných zastávkách autobusů a tramvají. Teď přibudou další, ve stejné grafice od týmu grafického studia Side2, ateliéru A69 architekti a typografického studia Superior Type.

„Tyto nové prvky, u kterých je potřeba v rámci pilotování vyzkoušet funkčnost, design i způsob poskytování informací, budou pořízeny prostřednictvím organizace ROPID,“ uvedla na Facebooku Pražská integrovaná doprava.

Jak na tiskové konferenci oznámil náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti), letos radní na pořízení schválili 17 milionů korun, v dalších letech to bude 19 milionů ročně.

„V rámci pilotních projektů se budeme ptát uživatelů, jak jim navigace vyhovuje. Budou se instalovat nové prvky, které se budou testovat ve vybraných lokalitách,“ řekl Hřib na tiskové konferenci.

„Naším cílem je mít veřejný prostor v Praze čitelný, ale i příjemný na pohled“
V plánu je doplnit všechny nové prvky na Palmovku, v dalších stanicích metra přibude statický informační systém. Instalují prototypy obelisků a směrovek pro pěší navigaci včetně nových map okolí. Dopravní uzly Roztyly, Černý Most, Želivského, Zličín, Na Knížecí a Hradčanská dostanou statický navigační systém i elektronické panely.
U metra a železnic vyrostou totemy, které upozorní na stanice a vstupy do metra. Na vybraných nádražích doplní navigaci na městské a příměstské vlakové linky i na okolní cíle.

Odjezdové obrazovky budou fungovat s novou grafikou a ukážou informace o aktuálních odjezdech metra i návazné povrchové dopravy. Obrazovky se promění i v tramvajích a autobusech. Na zastávkách vymění označníky a informační vitríny pro trvalé informace.

„Naším cílem je mít veřejný prostor v Praze čitelný, ale i příjemný na pohled. A k tomu má nový design navigačního systému velmi dobře našlápnuto, jak dokládá i jeho nedávné umístěni na prvním místě v prestižní české soutěži Czech Grand Design,“ dodal na Facebooku Hřib.

Zdroj: prazska.drbna.cz

Napsat komentář