post-title Ve všech tramvajích pražské MHD zakoupíte jízdenku bezkontaktní kartou

Ve všech tramvajích pražské MHD zakoupíte jízdenku bezkontaktní kartou

Ve všech tramvajích pražské MHD zakoupíte jízdenku bezkontaktní kartou

Ve všech tramvajích pražské MHD zakoupíte jízdenku bezkontaktní kartou

Od konce dubna mají cestující možnost pořídit si jednotlivé jízdenky díky novým platebním terminálům ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně.

Oranžové platební automaty se nacházejí ve všech tramvajových vozech u prostředních dveří, v tramvajích typu 14T jsou umístěny dva. Dveře, u nichž najdete terminál pro bezhotovostní nákup cestovního dokladu, jsou označeny viditelnými piktogramy. Díky jazykovým mutacím jsou vstřícné i k cizincům.

„Je to krok správným směrem. Bezhotovostní platby jsou budoucností, a to i v dopravě. Pražané a návštěvníci Prahy teď konečně budou mít stejné možnosti jako v ostatních moderních metropolích. Kromě toho budeme dále vylepšovat mobilní aplikaci Lítačka, aby se přes ni daly pořizovat časové kupony,“ uvedl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Petr Witowski, generální ředitel a předseda představenstva DPP dodal: „Chceme směřovat DPP ke smart společnosti a přispívat k naplnění cíle Prahy jako smart city. V metru každý týden instalujeme v průměru 4 platební terminály umožňující bezkontaktní nákup jízdenek. Na letošek připravujeme výběrové řízení na bezkontaktní terminály v autobusech. Během příštího roku by tak bezkontaktní nákup jízdenek kartou měl být k dispozici ve všech prostředcích MHD.“

Platba je jednoduchá, cestující na displeji automatu zvolí jazyk a druh jízdného, následně přiloží svou platební kartu a přístroj mu vydá již označený lístek. Jednou transakcí lze pořídit jednu jízdenku. Na terminálech bude možné platit také pomocí aplikací Apple Pay a Google Pay. Cestující má možnost zakoupit si jednotlivé jízdné v hodnotě 24 Kč, 32 Kč a celodenní jízdné za 110 Kč, zároveň i zlevněné jízdné pro děti a seniory za 12 Kč, 16 Kč a 55 Kč. Zakoupená jízdenka z tohoto terminálu již obsahuje údaje o platnosti a dále se již neoznačuje!

Zdroj: tisková zpráva DPP

Napsat komentář