post-title V Praze se otevřela nová luxusní nádražka. Láká na vejmrdu nebo žemlovku

V Praze se otevřela nová luxusní nádražka. Láká na vejmrdu nebo žemlovku

V Praze se otevřela nová luxusní nádražka. Láká na vejmrdu nebo žemlovku

V Praze se otevřela nová luxusní nádražka. Láká na vejmrdu nebo žemlovku

Na Masarykově nádraží v Praze se 1.září otevřela nová prvorepubliková restaurace Masaryčka. Jde sice o nádražku, ale rozhodně nenabídne pivo v mastném půllitru a levného panáka zelené. Masaryčka se prezentuje jako kvalitní nádražní restaurace s krásným interiérem, kde se bude starat o své hosty šéfkuchař Marek Hosnedl. Jeho plán je spojit zdravou kuchyni s tradicí.

Na jídelníčku bude žemlovka nebo uzený jazyk s vejmrdou

Císařská restaurace první třídy, která na Masarykově nádraží fungovala od roku 1869, se po válce změnila spíše na nálevnu a její úroveň postupně upadala až do devadesátých let minulého století, kdy se restaurace přeměnila na kasino. Prostor nedávno prošel nákladnou rekonstrukcí a restaurace se do prostor Masarykova nádraží opět vrátí, ale laťka bude tentokrát velmi vysoko.

Sortiment, který návštěvníkům restaurace s kapacitou až 200 osob nabídne, má citlivě spojovat zdravou kuchyni s tradicí. „Nevidím důvod, proč by se lidi neměli v nádražní restauraci najíst opravdu dobře,“ řekl Marek Hosnedl už dříve Seznamu. Na jídelníčku návštěvníci najdou mimo jiné žemlovku nebo uzený jazyk s vejmrdou.

Cena rekonstrukce přesáhla 70 milionů korun

„Obnova restaurace a přestřešení příjezdové haly jsou dvě nejvyšší finanční položky při rekonstrukci Masarykova nádraží. Střecha stála 40 milionů korun, restaurace s rozsáhlým technologickým zázemím a hlavní kuchyní v podzemních prostorách pak téměř 70 milionů. V jejím případě však větší část nákladů zaplatil nájemce, společnost Lagardere,“ řekl Ivo Mravinac, mluvčí investiční skupiny Penta, která Masarykovo nádraží rekonstruuje.

Do rekonstrukce nádraží, kam spadá i restaurace, Penta podle Mravinace vložila od roku 2013 asi 250 milionů korun. Od té doby proběhla rekonstrukce střechy příjezdové haly, průčelí do Havlíčkovy ulice, vzniklo nové technologické a bezpečnostní zázemí v podzemních prostorách včetně přesunu trafostanice, která stála jako samostatný dům u ulice Na Florenci. Proběhla také rekonstrukce obchodních prostor, vznikly nové toalety, na jejich původním místě je dnes prodej jízdenek a infocentrum. Do konce příštího roku by měla být hotová rekonstrukce přízemí u ulice Hybernská, kde by měla být obchodní pasáž.

Zdroj: prazska.drbna.cz

Napsat komentář