post-title Pražský dopravní podnik vyplatí bývalému řediteli 2 miliony na odchodném

Pražský dopravní podnik vyplatí bývalému řediteli 2 miliony na odchodném

Pražský dopravní podnik vyplatí bývalému řediteli 2 miliony na odchodném

Pražský dopravní podnik vyplatí bývalému řediteli 2 miliony na odchodném

Pražský dopravní podnik vyplatí svému bývalému řediteli Martinu Gillarovi odchodné více než dva miliony korun. Jde o částku, na kterou má nárok podle své manažerské smlouvy. Ve čtvrtek o tom informoval server SeznamZprávy.cz.

Gillar v čele největší pražské městské firmy skončil před Vánocemi poté, co ho z pozice předsedy představenstva odvolala nově složená dozorčí rada. Novým ředitelem firmy se stal Petr Witowski.

„Martinu Gillarovi, bývalému předsedovi představenstva, dle smlouvy o výkonu funkce náleží odchodné v celkové výši 2 092 080 korun před zákonným odvodem,“ sdělil serveru vedoucí právního odboru podniku Dalibor Kučera. Částku mu bude dopravní podnik vyplácet v šesti splátkách, první bude v letos v lednu, dodal.

Ředitelem a předsedou představenstva podniku se Gillar stal v první polovině roku 2016, nové vedení hlavního města však Gillara opakovaně kritizovalo. Podle serveru se mu například nelíbilo, že těsně po volbách podepsal smlouvu na zhruba sedm miliard korun se společností Siemens na dobu patnácti let.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11 tisíc lidí. Od města dostává na provoz ročně více než 13 miliard korun. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek.

Zdroj: www.lidovky.cz

Napsat komentář