post-title Pražská kohoutková voda je ještě kvalitnější

Pražská kohoutková voda je ještě kvalitnější

Pražská kohoutková voda je ještě kvalitnější

Pražská kohoutková voda je ještě kvalitnější

Ve vodárenské soustavě, hlavního města Prahy, byly v posledních týdnech dokončeny investice za více jak 1,5 miliardy korun, které významně přispějí k ještě vyšší kvalitě kohoutkové vody v metropoli. Základem modernizace je přechod na zcela novou technologii úpravy vody pomocí filtrace přes granulové aktivní uhlí. Nově funguje tato technologie v modernizované vodárně v Podolí.

Pražská kohoutková voda je dlouhodobě špičkové kvality, a to ve všech měřitelných ohledech. V rámci kontroly kvality pitné vody se stanovuje přes sto parametrů. Jejich hodnoty jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách PVK.

„V rámci kontroly kvality pitné vody, která je prováděna, se stanovuje sto různých kvalitativních, chemických, senzorických, fyzikálních, mikrobiologických parametrů. A pitná voda, kterou máme v Praze ve vodovodu, podléhá častěji, v některých parametrech, přísnější kvalitě kontroly než kontrola balené vody,“ upozornil Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Praha i nadále investuje do kvality pitné vody. V současné době dokončilo hlavní město významné investice v úpravně vody v Podolí a v komplexu Želivka.

„Základem modernizace, a ve výsledku zlepšení kvality pitné vody, je přechod na zcela novou technologii úpravy vody pomocí filtrace přes takzvané granulované aktivní uhlí. Tato technologie je zcela nově tedy naistalována, jak do modernizované vodárny v Podolí, která je díky investici tři sta miliónů korun opravdu plnohodnotnou součástí pražské vodohospodářské sítě,“ doplnil Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Pitím kohoutkové vody navíc, podle slov náměstka primátora Petra Hlubučka, ubývá plastových odpadů, které velmi často tvoří obaly od balených vod.

Zdroj: prahatv.eu

Napsat komentář