Co vy na to, pane Šmoldasi?

Co vy na to, pane Šmoldasi?

Co vy na to, pane Šmoldasi?

Večer plný humoru s oblíbeným moderátorem, básníkem a překladatelem Ivo Šmoldasem. O hudební doprovod se postará zpěvák Viktor Sodoma.

Ivo Šmoldas

Známý český básník, překladatel, scénárista, kulturní publicista, redaktor, nakladatel a moderátor Ivo Šmoldas se narodil 23. července 1955 v Prostějově.

Studoval češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě UK a následně pracoval v nakladatelství Český spisovatel. Zde pracoval jako redaktor nejprve klasické literatury a poté poezie. Později se zde vypracoval i do vysokých řídících pozic. Už v osmdesátých letech hojně přispíval do nejrůznějších literárních časopisů a vydal i několik básnických a publicistických knih. V devadesátých letech krátce působil jako ředitel v nakladatelství Columbus a později spoluzaložil soukromé vydavatelství Apsida.

V současnosti pracuje jako umělec na volné noze. Překládá ze slovenštiny a angličtiny, spolupracuje s rozhlasem a televizí a v České televizi nepravidelně působí jako moderátor pořadů s kulturní tématikou. V poslední době se ale odstává do povědomí diváků hlavně jako vyhledávaný moderátor a oblíbený host různých televizních show a zábavných pořadech, jakožto muž s pohotovými a vtipnými reakcemi.

Viktor Sodoma

Jeden z průkopníků české rokenrolové a bigbeatové éry šedesátých let 20. století, zpěvák skupin Flamengo a Matadors. V sedmdesátých letech působil jako člen skupiny Miloslava Šimka v divadle Semafor a spolupracoval s Františkem Ringo Čechem. Odtud také pocházejí jeho největší hity – Tygr z Indie, Žárlivý Kakadu, Parní stroj. V současné době působí opět v divadle Semafor v představeních Návštěvní den u Miloslava Šimka a Zajíc v pytli.

Účinkují: Ivo Šmoldas, Viktor Sodoma
Délka: 120 min.
Vstupné: 349 – 449 Kč

Začátek:

8. 8. 2019 20:00

Konec:

8. 8. 2019 22:00

Poplatky a lístky

Vstupné od
349,00

Místo konání akce

Adresa:

Letní scéna Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9

GPS:

-