post-title Dostavba multifunkční arény O2 universum dělá z Prahy kongresovou elitu

Dostavba multifunkční arény O2 universum dělá z Prahy kongresovou elitu

Dostavba multifunkční arény O2 universum dělá z Prahy kongresovou elitu

Dostavba multifunkční arény O2 universum dělá z Prahy kongresovou elitu

Pražská O2 arena získala po patnácti letech konečně menší sestru. V těsné blízkosti velké haly, které byla postavena kvůli hokejovému mistrovství světa v roce 2004, bylo dokončeno O2 universum. Multifunkční stavba nabízí ve čtyřech podlažích téměř padesát tisíc metrů čtverečních. Díky 21 sálům s kapacitou deset tisíc návštěvníků má hlavní město luxusní kongresové centrum.

Bestsport, která O2 arenu provozuje, dala skoro půl druhé miliardy korun do dostavby malé haly a kongresového centra. Firma očekává návratnost investice do šestnácti let. Zvenčí není proměna tak patrná jako uvnitř. „Mám radost, že tu konečně stojíme bez přilby a žluté vesty,“ řekl při setkání s novináři Robert Schaffer, generální ředitel společnosti Bestsport.

„Je to největší a nejmodernější kongresové multifunkční centrum nejen v Praze, ale i v celé České republice a střední Evropě. Věřím, že díky této stavbě do Prahy přijedou akce, které sem dosud nemohly.“ Se Schafferem stříhali pásku v největším sále A ředitel korporátní komunikace společnosti O2 Hany Farghali, první místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a architekt obou objektů Martin Vokatý.

Právě hala pro pět tisíc diváků má pomoct menším sportům – florbalu, volejbalu či basketbalu. V metropoli totiž aréna s kapacitou od dvou do deseti tisíc lidí chybí. Velký sál může naplnit i kulturní akce, která by nevyprodala O2 arenu. Původní myšlenky na ledový palác pro dvojnásobný počet diváků tak vzaly za své.

Obě stavby mají oddělené vstupy s tím, že samotné universum má dokonce 35 vchodů, takže lze vcházet zvlášť na různé akce. Může se tu tedy pořádat souběžně i několik koncertů. Kellnerovo impérium chce samozřejmě cílit na mezinárodní kongresy (první potvrzený se bude konat v O2 universum v září 2020, kdy organizátoři očekávají až osm tisíc anesteziologů). Díky propojení s O2 arenou komplex nabízí až 28 tisíc míst! Dispozice jednotlivých sálů mohou měnit posuvné dveře, nejmenší místnosti tu připomínají školní učebny.

Dění na brownfieldu, kde stávaly továrny ČKD, však otevřením universa nekončí. PPF zahájila stavbu hotelu s kapacitou 300 pokojů. Čtyřhvězdičkový komplex by se měl za dva roky propojit s O2 arenou visutou lávkou. Portlík pak nastínil také plán na centrální náměstí pro Vysočany, které by mohlo vzniknout druhým směrem od haly ke stanici metra Českomoravská.

Zdroj: prazsky.denik.cz

Napsat komentář